Öğrenci Değişimi

Öğrenci değişimi programlarıyla yurtdışında bir ya da iki dönem eğitim görmek ya da yaz aylarında staj yapmak için Avrupa Birliği tarafından desteklenen  Erasmus+ Programını kullanabilirsiniz. Ayrıca YÖK tarafından desteklenen Mevlana Programı da yurtdışında eğitim olanakları sunmaktadır.

Her iki programın başvuruları, sınavları ve yerleştirme işlemleri üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) tarafından yürütülmektedir. Bu amaçla lütfen ilgili birimin web sitesini takip ediniz.

Eğer Erasmus+ ya da Mevlana Programını kazandıysanız ve gideceğiniz üniversite UİM tarafından belirlendiyse ders uyumu ile ilgili olarak bölümümüzün Erasmus+ ve Mevlana Koordinatörü Arş. Grv. Vildan Saba Aktop (sabaaktop@gmail.com) ile görüşebilirsiniz.

Yurtiçinde bir başka üniversitede bir ya da iki dönem eğitim almak istiyorsanız Farabi Programını kullanabilirsiniz. Bu programın yerleştirme işlemleri üniversitemizin Farabi Değişim Programı Koordinatörlüğü tarafından yapılmaktadır. Bu nedenle koordinatörlüğün web sitesini takip etmenizi öneririz.

Eğer Farabi Programı ile bir üniversiteye yerleştirildiyseniz ders uyumu ile ilgili olarak bölümümüzün Farabi Koordinatörü Arş. Grv. Özgür Aydoğuş (ozaydogus@aku.edu.tr) ile görüşebilirsiniz.