Genel Bilgiler

Bölümümüz, lisans ve lisansüstü  programlara sahiptir. Lisans programında ekonomi biliminin bütün alanların kapsayan geniş yelpazede dersler öğrencilerimize sunulmaktadır. Ayrıca lisans düzeyindeki ekonomi eğitiminde analitik ve sayısal yöntemlerin kullanılmasına ağırlık verilmektedir.  Böylece öğrencilere tüm iş hayatında kullanabileceği sistemli ve bağımsız düşünme yeteneğini kazandırmaya çalışıyoruz. Kendilerini şekillendirecekleri kuvvetli bir ekonomi bilgisi ve altyapısıyla mezun olan öğrencilerimiz iş hayatına hazırlanmaktadır.

Öğrencilerimiz kamu sektöründe birçok aşamada ve özel sektörde bankacılık, dış ticaret ve muhasebe gibi alanlarda çalışmaktadır. Mezunlarımızın eğitim kalitesinin önemli bir çıktısı olduğunun fakında olarak takibini yapmaya özen gösteriyoruz.

Bölümümüz akademik kariyer yapmak isteyen iktisat bölümü mezunları için bir yüksek lisans ve doktora programına sahiptir. Ayrıca çeşitli meslek gruplarından özel ve kamu sektör çalışanlarına yönelik bir tezsiz yüksek lisans programına sahiptir.